Díky internetu je objevování nových příležitostí snazší než kdy dříve. Existují stovky webových stránek, které vám umožňují vyhledávat nabídky práce a nahrát váš životopis, jako je hitprace.cz a cz.jobimi.com. Tyto stránky dramaticky změnily způsob, jakým hledáme zaměstnání, vše usnadnily a urychlily.

Využijte upozornění na nové pracovní nabídky

Můžete ušetřit čas vytvořením upozornění na nové nabídky práce. Upozornění je souhrn nových nabídek práce z konkrétního vyhledávání, který je zaslán na váš e-mail. Když budete každý den dostávat jen několik nabídek práce, budete mít přehled o nejnovějších příležitostech, aniž byste museli třídit dlouhý seznam výsledků vyhledávání.

Zveřejnění životopisu online

Hledání práce nikdy nebylo snadnější. Využijte pracovní weby!

Zmiňované pracovní weby umožňují zveřejnit váš životopis online. Když zaměstnavatelé potřebují obsadit volné pracovní místo, například práce Brno, mohou prohledávat online životopisy a najít kandidáta, který vyhovuje jejich potřebám. To může zvýšit vaše šance na nalezení zaměstnání, protože zaměstnavatelé vás snadněji najdou. Některé stránky také použijí informace ve vašem životopise k tomu, aby vám automaticky zasílaly relevantní nabídky práce.

Reakce na online nabídku práce

Jakmile najdete práci, o kterou byste se chtěli ucházet, je důležité, abyste při odpovědi na nabídku práce zaujali správný přístup. Vaše odpověď přímo ovlivní rozhodnutí zaměstnavatele kontaktovat vás na pohovor. 

Prozkoumejte zaměstnavatele online a přečtěte si webové stránky jejich společnosti, pokud jsou k dispozici. To vám pomůže určit, zda je nabídka práce ta pravá pro vás. Bude také užitečné vědět o zaměstnavateli co nejvíce, když se ucházíte o pozici a při pohovoru všech informací využít.

Ujistěte se, že váš životopis je aktuální a jasně ukazuje, jak vaše dovednosti souvisí s pozicí, o kterou se ucházíte. Měli byste také přidat více podrobností ke svým nejrelevantnějším pracovním zkušenostem a zdůraznit, proč vás vaše pracovní historie kvalifikuje pro danou pozici.